اشتغال کودکان سندروم دان

اشتغال کودکان سندروم دان

کودکانی که با سندوروم دان به وجود می آیند دارای بیماری نیستد فقط به علت یک کروموزوم اضافه باعث تغییراتی در رشد آنها شده است، ما باید به تفاوت ها احترام بگذاریم این بچه ها فقط متفاوت هستند و با توانایی های مختلف آفریده شدند. در کانون خیریه سند روم دان با توان بخشی جسمی، ذهنی و ... تلاش خود را می کنند تا تغییرات رشدی این بچه ها را به حداقل خود می رسانند. کودکان سندروم دان وقتی به سنی می رسند که درس خودرا تمام می کنند نیاز به اشتغال دارند، متاسفانه بستر این موضوع خیلی در جامعه محیا نشده است برای این منظور در کانون یک سری کارگاه های آموزشی از جمله سفال،قالی بافی، خیاطی ، چرم سازی و نمد دوزی و... برگزار می شود که این کودکان می توانند کارهای دستی بسازنند و شروع به تولید کنند. تولیدات این کارگاه ها از اوایل امسال در مرکز تجارت فردوسی در فروشگاه هایی در این مکان به فروش می روند که این فروشگاه توسط خود این کودکان اداره می شوند.
کاروان سرای هجیب - قزوین

کاروان سرای هجیب - قزوین

در مسیر کاروان روی قزوین – اصفهان و ۴۸ کیلومتری جاده بوئین زهرا به ساوه، کاروانسرای بزرگی قرار دارد که به گزارش شاردن به دستور زینب بیگم – مادر شاه عباس اول- ساخته شده و با بناهای الحاقی اش از جمله دو باغ، دو آب انبار، یک گرمابه و یک جویبار بهترین کاروانسرای برون شهری ایران به‌شمار می‌آمده‌است
برداشت زعفران، طلای سرخ - تربت حیدریه و زاوه

برداشت زعفران، طلای سرخ - تربت حیدریه و زاوه

برداشت محصول زعفران از سطح هشت هزار و ۴۰۰ هكتار كشتزارهای این شهرستان در چند روز اخیر آغاز شده است. اکثر مردم تربت حیدریه و زاوه ، هرساله با آغاز فصل برداشت ، صبح ها در زمین کشاورزی مشغول برداشت زعفران و عصر ها را در بازار سپری می کنند. میانگین برداشت زعفران در این منطقه چهار كیلوگرم در هكتار است.
قبرستان تاریخی شهسوار - ایذه

قبرستان تاریخی شهسوار - ایذه

برد شیرها تندیس‌هایی از جنس سنگ هستند که در گذشته توسط سنگ‌تراش‌های ایل بختیاری در ایران در استان چهارمحال و بختیاری و شمال استان خوزستان به شکل شیر تراشیده می‌شدند و به نشانه شجاعت، دلاوری و ویژگی‌هایی چون هنرمندی در شکار و تیراندازی در جنگ و مهارت در سوارکاری، بر آرامگاه بزرگان قوم خود قرار داده می شدند. جالب است بدانید که اندازه این شیرها معمولا به جایگاه متوفی نزد بازماندگانش بستگی دارد و ساختار شیرهای سنگی به گونه‌ای است که انتهای دست و پای شیر معمولاً بر روی سطحی سنگی گذاشته می‌شود تا برای سر پا ماندن شیر در دل خاک دفن گردد و دستها به شکل حراست به جلو کشیده شده‌اند که البته شیوه تراش شیرهای سنگی نزد قبایل مختلف بختیاری دارای تفاوتهای جزئی با یکدیگر می‌باشند و شمشیر، خنجر یا گرز از جمله نقش‌هایی است که بر روی آنها حک می‌گردد. قبرستان شهسوار یا گورستان و زیارتگاه شهسوار واقع در روستای کهباد، در شمال شهرستان ایذه منبعی غنی از وجود شیرهای سنگی در این دیار است.
پیرغلامان حسینیه قدیمی امین حضرت - مراغه

پیرغلامان حسینیه قدیمی امین حضرت - مراغه

حسینیه قدیمی امین حضرت ، دومین هیئت عزاداری شهر مراغه که در تاریخ 1231 هجری قمری تاسیس شده است، عزاداران محله دروازه مراغه بیش از 200 است که در این حسینیه عزاداری اباعبدالله الحسین را برگزار میکنند، پیرغلامان این حسینیه از کودکی در این هیئت غلام اباعبدالله الحسین هستند. حاج ناصر حضرت حسینی ( اولین عکس مجموعه ) در حال حاضر پنجمین نسل از خاندان حضرت حسینی هستند که خادم حسینیه امین حضرت را بر عهده دارند.
آیین سنتی پولکه گردانی روستای شیشوان - عجب شیر

آیین سنتی پولکه گردانی روستای شیشوان - عجب شیر

آیین مشعل گردانی عراقی های مقیم تهران

آیین مشعل گردانی عراقی های مقیم تهران

طرح ملی نذر آب هلال احمر - سیستان و بلوچستان

طرح ملی نذر آب هلال احمر - سیستان و بلوچستان

طلا گره میزنند بی نام و نشان!

طلا گره میزنند بی نام و نشان!

هنرمندان فرش باف شهرستان قیدار فرشهایی به قیمت طلا می بافند این هنرمندان زنان و دختران نیستند همه اهالی شهر زرین رود‌ از زن و مرد و پیر و جوان بلدند فرشهایی از جنس ابریشم ببافند که قیمتش زیاد است. سالها و یا ماه ها پشت دار قالی تلاش میکنند نخهای قالی را بالا ببرند تا یک فرش کامل شود بعد آن را به تاجر میدهند تا دستمزدی اندک نصیبشان شود در نهایت تاجران فرش این دست بافته ها را از خالقشان جدا کرده و به دست خریداران با چند برابر قیمت می‌فروشند این در حالی است که قالیباف یک متر از این فرش را هم در خانه قدیمی خود نمیتواند داشته باشد قالی بافان تنها زمانی پشت دار می نشینند که کشاورزی نکنند و خانه نشین باشند تا فصل دیگری از کشت و برداشت فرا برسد.
روز جهانی مساجد

روز جهانی مساجد